Wyniki konkursu plastycznego "W czym mogę naśladować św. Stanisława Kostkę".
poniedziałek, 18 czerwca 2018 16:36

Przedszkole i grupy O

Miejsce I

1.    Lena Pikus, MPS nr 1 w Mławie, gr. V  "Koszałka Opałka"

Miejsce II

1.    Lena Kwiecińska, MPS nr 1 w Mławie, gr. V  "Koszałka Opałka"

Miejsce III

1.    Mateusz Gadomski, MPS nr 1 w Mlawie Gr. V "Koszałka Opałka"

Wyróżnienie

1.    Zosia Bratuszewska MPS nr 1 w Mławie gr IV "Krasnoludki"

Szkoła Podstawowa kl.  I   -  III

Miejsce I

1.   Anna Lewandowska, Katolicka  Szkoła Podstawowa w Mławie, kl. I

2.   Maria Lewandowska, Katolicka szkoła Podstawowa w Mlawie, kl. III

Miejsce II

1.    Igor Chaborski, ZPO nr 1 w Mławie, kl. II a

Miejsce III

1.    Julia Chaborska, ZPO nr 1 w Mławie, kl. III c

2.    Oliwia Zaborowska, ZPO nr 1 w Mławie, kl. III a

Wyróżnienie

1.    Gabriel Welenc, ZPO nr 1 w Mlawie, kl. I b

Szkoła Podstawowa kl. IV  -  VII

Miejsce I

1.    Sylwia Rząp, ZPO nr 1 w Mławie, kl. VII b

2.    Julia  Zalewska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mławie, kl. IV a

Miejsce II

1.    Kamil Bardoński, ZPO nr 1 w Mławie, kl. VII a

2.    Zuzanna Rzeplińska, ZPO nr 1 w Mławie, kl. IV a

Miejsce III

1.    Daria Smolińska, ZPO nr 1 w Mławie, kl. VII b

2.    Zuzanna Watemborska, ZPO nr 1 w Mławie, kl. IV a

Wyróżnienia

1.    Emilia Łukaszewska, ZPO nr 1 w Mławie, kl. IV c

2.    Jakub Zaborowski, ZPO nr 1 w Mławie, kl. VII a

 
Licheń 2018 r. pielgrzymka
poniedziałek, 04 czerwca 2018 21:50

Dnia 20 czerwca 2018 r. /środa/ odbędzie się pielgrzymka do sanktuarium w Licheniu. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła św. Trójcy w Mławie. Powrót ok. godz. 22.00. Koszt przejazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Zapraszamy.

 
Jeden rok, dwie rocznice
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 06:17

Nasza Parafia aktywnie włącza się w obchody roku św. Stanisława Kostki oraz w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym opublikowaliśmy ulotkę, która przedstawia wydarzenia związane z tymi rocznicami. Można ją znaleźć na stoliku pod chórem w naszym kościele. Publikujemy ją także poniżej.

 
Nowi Franciszkanie Świeccy
niedziela, 10 grudnia 2017 19:56


9 grudnia podczas Mszy św. o godz. 11.00 w kaplicy Sióstr Misjonarek św. Rodziny dwoje kandydatów do Trzeciego Zakonu św. Franciszka w obecności przełożonego i członków wspólnoty złożyło swoja profesję. Tym samym stali się pełnoprawnymi członkami Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Członkowie tej wspólnoty naśladują św. Franciszka z Asyżu przez całkowite zaufanie do Jezusa, stając się również świadkami Królestwa Bożego.

Osoby, chcące poznać franciszkańskich charyzmat zapraszamy do naszej wspólnoty.

 
PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ
piątek, 24 listopada 2017 22:03 
DRODZY WSPÓŁBRACIA Z MŁAWSKIEJ TRÓJCY!
czwartek, 02 listopada 2017 21:09

W lutym bieżącego roku - a to już kilka miesięcy temu - ks. Ryszard Kamiński wraz z księżmi współpracującymi wtedy w mławskiej Farze i moimi dobrymi Kolegami: ks. Wojtkiem, ks. Tomkiem i ks. Rafałem, zaprosili mnie pewnej niedzieli do głoszenia Słowa Bożego. Jak to jest w zwyczaju, kolektę z Mszy Świętych tego dnia proboszcz, duszpasterze i parafianie zechcieli przekazać na potrzeby mojej misji w Urugwaju. Ja zostałem ochrzczony w parafii Św. Trójcy w Mławie, wychowałem się w Niej duchowo, rosłem, nawracałem się i modliłem - od kilku lat jestem w tym pięknym Domu Bożym i w tej Wspólnocie sporadycznie i tylko czasami, służąc na misjach daleko od domu. Ale zawsze mławska Trójca to mój duchowy Dom - bez wyolbrzymienia, zapewniam, że tak jest naprawdę. Byłem zaskoczony ogromną hojnością materialnych ofiar, które ofiarowaliście na potrzeby mojej urugwajskiej parafii Matki Bożej Fatimskiej w Minas. Pomyślałem więc, że z tych funduszy ufundujemy w naszym kościele parafialnym nową, godną chrzcielnicę. Ja zostałem ochrzczony w Trójcy, teraz udzielam Chrztu innym w Minas. Wierzyłem, że będzie to czytelnym dla wszystkich znakiem. Kościół w Urugwaju, jak już delikatnie zaznaczałem to w innych okolicznościach, chodził ostatnie czterdzieści lat trudnymi ścieżkami modernizmu i teologii wyzwolenia. W efekcie, co jest niewyobrażalne dla nas, katolików w Polsce, z motywów ideologicznych świątynie często niszczono, usuwano ołtarze oraz inne znaki liturgiczne. Moja misyjna parafia istnieje już trzydzieści lat, jednak nie miała nawet stałej chrzcielnicy. Dzięki ofiarom z Mławy - z mojej ukochanej, rodzinnej parafii - mamy już chrzcielnicę: jest godna, skromna, estetyczna. Poświęciliśmy ją niedawno, w dniu 13 października 2017, w piątek, o godzinie 19.00, podczas nabożeństwa fatimskiego, w dniu ostatniego spotkania Matki Bożej sto lat temu ze Świętymi Dziećmi w Fatimie. W Adwencie przeżyjemy w parafii rekolekcje na temat: "co to znaczy być chrześcijaninem". Nie wiem, czy ja zobaczę tutaj owoce stu lat od objawień w Fatimie ale jestem pewien, że moim obowiązkiem jest siać wiarę. Bardzo i całym sercem dziękuję Wam, moim prawdziwym, nie teoretycznym Siostrom i Braciom z mławskiej Trójcy, za wsparcie. Pragnę też dodać, że funduszy z Waszych ofiar było bardzo wiele i nie wykorzystałem ich wszystkich przy budowie chrzcielnicy. Przystępujemy wkrótce do montowania godnego ołtarza nastawnego, następnie w centrum świątyni umieścimy tabernakulum z Najświętszym Sakramentem. Te prace zostaną wykonane również z Waszych ofiar. Jestem Wam, Bracia i Siostry oraz Waszym Duszpasterzom, głęboko wdzięczny. Niech Miłosierny Pan Jezus błogosławi parafialnej wspólnocie Świętej Trójcy w Mławie.

ks. Jarek Tomaszewski, Mławianin, misjonarz w Urugwaju

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4