12 sierpnia 2018 r.
poniedziałek, 13 sierpnia 2018 20:01

Ogłoszenia parafialne, XIX niedziela zwykła

 1. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie Mszy o g. 16.00 na cmentarzu. Tego dnia przypada również kolejna rocznica Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego. Z tej racji podczas Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. przejście na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów na grobach żołnierzy.

 2. W następną niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.30 będzie pożegnanie ks. Wojciecha, który po 4 latach pracy w naszej parafii został mianowany ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

 3. W tygodniku Gość Niedzielny możemy przeczytać Wspomnienie Mariana Kołodzieja o o. M.M. Kolbe, którego wspomnienie liturgiczne wypada we wtorek, a także artykuł  o Wniebowzięciu Matki Bożej. Zachęcamy do lektury.

 4. W piątek 17 sierpnia spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztami w najbliższą niedzielę.

 5. Mieszkańcom parafii i wszystkim Gościom życzymy błogosławionej niedzieli
 
5 sierpnia 2018 r.
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 09:38

XVIII niedziela zwykła

 

 1. W poniedziałek przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. jak w dni powszednie. Tego dnia wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Tego też dnia rozpoczniemy Pielgrzymkę duchową. Zapraszamy na spotkania każdego dnia o g. 20.30. Nabożeństwo będzie kończyć się Apelem Jasnogórskim. W zakrystii są jeszcze dostępne modlitewniki pielgrzymów duchowych. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.

 2. Dnia 10 sierpnia /piątek/ o godz. 18.00 w kościele św. Wawrzyńca, na cmentarzu parafialnym,  będzie doroczna uroczystość odpustowa. Po tej  Mszy św.z racji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę będzie upamiętnienie  Henryka   Klemensa  Sokalskiego i innych młodych bohaterów ziemi mławskiej 1918 r. Nie będzie Mszy św. o g. 18.00 w kościele Świętej Trójcy.

 3. Dziś po Mszy św. o g. 11.30, z racji na I niedzielę miesiąca, będzie procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

 4. W tygodniku Gość Niedzielny możemy przeczytać m.in. o problemie alkoholizmu w Polsce, o problematyce powołań kapłańskich i o 12 miejscach związanych z historią katolików japońskich, które zostały wpisane na listę UNESCO. Zachęcamy do lektury.

 5. Mieszkańcom parafii i wszystkim Gościom życzymy błogosławionej niedzieli
 
29 lipca 2018 r.
czwartek, 02 sierpnia 2018 07:08

Ogłoszenia parafialne, XVII niedziela zwykła

 1. 25 lipca obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców. Dziś, po każdej Mszy św., będzie modlitwa w intencji kierujących rożnymi pojazdami i poświecenie pojazdów. Włączamy się też w zakup pojazdów dla  misjonarzy poprzez składanie ofiar do puszek na ten cel. Po modlitwie błogosławieństwa ksiądz będzie kropił pojazdy wodą święconą przed główną bramą kościoła.

 2. Również 25 lipca obchodził swoje imieniny ks. Krzysztof. Dziękując za zaangażowanie i gorliwość w pracy duszpasterskiej życzymy radości z pełnionej posługi kapłańskiej, obfitości łask Bożych od naszego Pana i błogosławieństw na każdy dzień.

 3. W poniedziałek, 6 sierpnia wyruszy z Płocka piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach w drodze. Tradycyjnie już mławska grupa miedziana wyruszy 3 sierpnia, pokonując dodatkowe 100 km. Informacje i internetowy formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie grupy miedzianej na Facebook'u.

 4. Dnia 10 sierpnia /piątek/ o godz. 18.00 w kościele św. Wawrzyńca, na cmentarzu parafialnym,  będzie doroczna uroczystość odpustowa. Po tej  Mszy św.z racji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę będzie upamiętnienie  Henryka   Klemensa  Sokalskiego i innych młodych bohaterów ziemi mławskiej 1918 r., szczególnie żołnierzy POW, pochodzących z okolic Strzegowa. Ostatnio, dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, miejsca ich spoczynku zostały odnowione przez parafię św. Stanisława BM w Mławie.  Po wakacjach /14  października/  zostanie  wydana publikacja dotycząca ich wkładu w odzyskanie niepodległości oraz będzie uroczystość patriotyczna ku ich czci w kościele św. Trójcy w Mławie o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do okazania wdzięczności wobec tych bohaterów ziemi mławskiej poprzez udział w tych wydarzeniach w 100 lecie odzyskanie wolności przez naszą Ojczyznę po 123 latach niewoli.

 5. Ks. Janusz Cegłowski organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Zdzisławy w Czechach. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

 6. Życzymy błogosławieństwa  Bożego mieszkańcom parafii i wszystkim Gościom.
 
22 lipca 2018 r.
poniedziałek, 23 lipca 2018 21:28

XVI niedziela zwykła

 

 1. W poniedziałek czcimy św. Brygidę, we wtorek św. Kingę, w środę, św. Jakuba i Krzysztofa a w czwartek św. Joachima i Annę.

 2. W tym tygodniu szczególnie pamiętamy o wszystkich podróżujących z okazji dnia  patrona kierowców  św. Krzysztofa. Za tydzień po każdej Mszy św. będzie modlitwa w intencji kierujących rożnymi pojazdami i poświecenie pojazdów. Włączamy się też w zakup pojazdów dla  misjonarzy.

 3. W naszym kościele spowiedź jest podczas  każdej Mszy św. w dni powszednie i w niedzielę. Zachęcamy do dobrego przygotowania się do sakramentu pokuty, do obecności od początku do zakończenia Mszy św. Pełny udział w Eucharystii to przyjęcie Komunii św. Ci, którzy dobrze przeżyli sakrament pojednania nie powinni opuszczać kościoła przed błogosławieństwem na koniec Mszy św.

 4. Zachęcamy do codziennego odmawiania różańca przed Mszą św. w dni powszednie o godz. 18.00.

 5. Życzymy błogosławieństwa  Bożego mieszkańcom parafii i wszystkim Gościom.
 
15 lipca 2018 r.
niedziela, 15 lipca 2018 13:38

XV niedziela zwykła

 1. 21 lipca /sobota/ o godz. 7.00 będzie pielgrzymka organizowana przez naszą parafię  do oborskiego sanktuarium. Wyjazd sprzed kościoła św. Trójcy o godz. 7.00, powrót ok. godz. 16.00.  Koszt 30 zł. Zapisy przyjmujemy do środy, /18 lipca/  w zakrystii lub w kancelarii.

 2. Dziś  o godz. 15.00 będzie zebranie Rady Gospodarczej parafii na temat prowadzonych prac w parafii. Zapraszamy członków tej Rady do domu parafii.

 3. Jutro przypada wspomnienie NMP z góry Karmel.

 4. Zostały zakończone prace przy oczyszczaniu ścian i sufitu  kościoła św. Trójcy, odnowieniu dolnych części tych  ścian i antepedium w kaplicy Matki Bożej oraz figur przy kościele. Dach kościoła św. Wawrzyńca został naprawiony po czerwcowej nawałnicy. Na cmentarzu parafialnym zostało usuniętych kilka drzew, te prace trwały od Bożego Ciała do ostatniego tygodnia.

 5. Zachęcamy do udziału w życiu duszpasterskim  naszej parafii, do udziału we Mszy w niedziele i  w dni powszednie.

 6. Życzymy błogosławieństwa  Bożego mieszkańcom parafii i wszystkim Gościom. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i polecania opiece Bożej Kościoła i Ojczyzny.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 35