19.V.2019 r.
niedziela, 19 maja 2019 20:54

V niedziela wielkanocna

 1. Dziś o godz. 10.00 będzie uroczystość Pierwszej Komunii św. dla 32 dzieci. Darem ołtarza będą 4 ozdobne świece ołtarzowe i kilka wkładów olejowych do tych świec. Prosimy, aby osoby nie związane z tą uroczystością uczestniczyły we Mszy św. odprawianej w pozostałych godzinach. Dzieci przychodzą na Biały Tydzień o godz. 17.30. Otrzymają pamiątki I Komunii św., pamiątkowy  obrazek i modlitewnik.

 2. Próby liturgiczne przed Komunią  św. Generalną będą we wtorek i w czwartek o godz. 16.30.

 3. Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa Piotra Libery  od 1 lipca br.  ks. proboszcz Ryszard Kamiński przechodzi na emeryturę. Nowym proboszczem naszej parafii będzie ks. kanonik Sławomir Krasiński z parafii Wieczfnia Kościelna. Pamiętajmy w modlitwie o naszych  duszpasterzach, aby zawsze wierni Panu Bogu, byli dobrym świadkami Chrystusa i budowali jedność wszystkich wierzących  z Bogiem.

 4. Za tydzień o pracy misyjnej w Afryce  będą mówić Siostry Misjonarki  Świętej Rodziny. Będziemy je wspierać naszą modlitwą i ofiarą.

 5. Od poniedziałku do środy zelatorzy K Ż R ze swym opiekunem  będą  uczestniczyć w spotkaniu formacyjno modlitewnym w domu prowadzonym przez Siostry Elżbietanki.

 6. Trwa nabór do klas pierwszych szkół katolickich w Mławie. Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie LO istnieją od prawie 20 lat. Szczycą się najwyższymi w powiecie mławskim  wynikami na egzaminach. Przede wszystkim jednak troszczą się o każdego ucznia, zapewniają bezpieczeństwo i warunki dobrego rozwoju. Starają się o wychowanie w oparciu o wartości katolickie. Szkoły pobierają opłatę za naukę, ale też oferują różne zniżki i stypendia. Zachęcamy wszystkich rodziców do rozważenia możliwości dobrego wykształcenia i rzetelnego wychowania dla swoich dzieci, jakie oferują  te szkoły.

 7. Tygodnik GN pisze  m.in.  o  ustanowionym pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity.
 
12.V.2019 r.
czwartek, 16 maja 2019 19:31

IV Niedziela Wielkanocna

 1. Jutro i w czwartek będą próby liturgiczne przed I Komunią św. Spowiedź dla dzieci, ich rodziców i chrzestnych oraz innych osób z rodziny będzie w sobotę w godz. 10.00  -  11.00 i 17.00  -  18.00. I Komunia św. będzie za tydzień o godz. 10.00. Prosimy, aby w  tej Mszy św.  uczestniczyli rodzice, chrzestni i inni bliscy dzieci. Osoby nie związane rodzinnie prosimy o udział we Mszy św. podczas pozostałych Mszy św.

 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych o godz. 17.30. Dziękujemy za troskę o krzyże i figury na terenie naszej parafii. Zachęcamy do odprawiania nabożeństwa majowego przy tych figurach.

 3. We wtorek przypada święto św. Macieja Apostoła a w czwartek uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej.

 4. W sobotę do Czerwińska będzie pielgrzymka Służby Ołtarza z Diecezji Płockiej. Jednym z organizatorów tej pielgrzymki jest ks. Mariusz Przybysz. W pielgrzymce będą uczestniczyć także ministranci z naszej parafii.

 5. Parafia MBKP organizuje pielgrzymkę do Torunia, Górska, Lichenia i Kalisza w dniach 31 maja    -   2 czerwca. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń. Zapisy w parafii MBKP i pod nr 509 711 870.

 6. Dzisiaj w GN o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi  spełniły się.

 7. Kupiliśmy nowy, dębowy  klęcznik do kościoła św. Wawrzyńca.  Została zamontowana mała pergola przy drugiej klatce plebanii. Trwa remont  mieszkania w II klatce plebanii.  W tym tygodniu zmierzamy przystąpić do prac na cmentarzu parafialnym przy drzewach i krzewach tam rosnących.

 8. Módlmy się o deszcz, bardzo potrzebny dla pól, łąk i sadów. Módlmy się też w intencji wszystkich rolników, aby widzieli efekty swej pracy i ufali Panu Bogu. W tej intencji módlmy się śpiewając "Święty Boże, święty mocny..."

 

 
5.V.2019 r.
niedziela, 05 maja 2019 06:09

Trzecia Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś  na godz. 11.30  zapraszamy uczniów przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Na godz. 13.00 zaś kandydatów do bierzmowania. Plan wszystkich spotkań przed I Komunią św., Komunią św. Generalną  i przed bierzmowaniem jest na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii.

 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30  będzie  procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

 3. Dziś mija 200 lat od urodzin Stanisława Moniuszki, twórcy opery narodowej. Podczas wszystkich Mszy św. będzie pieśń "Ojcze z niebios, Boże Panie" z IV aktu opery Halka Stanisława Moniuszki.

 4. W środę, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski, patrona  diecezji płockiej i naszej parafii. Msze św. odprawimy o godz. 6.30, 8.30 i 18.00. Podczas tych Mszy św. będzie homilia na temat życia i pracy duszpasterskiej naszego patrona. Zapraszamy do modlitwy w intencji  Kościoła i Ojczyzny.

 5. W dniach 8  -  12 maja o godz. 17.00 w mławskim kinie będzie wyświetlany film "Miłość i miłosierdzie", który opowiada o siostrze Faustynie, mistyczce i wizjonerce i o narodzinach kultu Bożego Miłosierdzia na całym świecie. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do pójścia na ten film.

 6. W piątek, 10 maja, o godz. 10.00 będzie Msza św. dla Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej  dla uczczenia patrona strażaków św. Floriana  w dniu powiatowego dnia strażaka.

 7. W sobotę będzie pielgrzymka do Lichenia młodzieży zaangażowanej w  życie naszej parafii. Wyjazd organizują  ks. Mateusza Wilczyński i p. Sławomir Jurczyński. Młodzież z racji tego wyjazdu przekazuje opiekunom 10 zł, pozostałe koszty wyjazdu ureguluje nasza parafia.

 8. Pielgrzymi z naszej parafii przesyłają pozdrowienia z San Giovani Rotondo i zapewniają o modlitwie w naszej intencji. Polecajmy ich opiece Bożej, aby szczęśliwie wrócili do Mławy.

 9. Mamy tygodnik GN.W tym numerze  m.in. dlaczego dobry katolik powinien być patriotą oraz informacja o odznaczonych godnością kapelana Ojca  Świętego /prałata/ kilku księży naszej diecezji, w tym naszego ks. proboszcza Ryszarda Kamińskiego i  o odznaczonych godnością kanonika kapituły katedralnej  płockiej, oraz  kapituł kolegiackich pułuskiej i św. Michała w Płocku.

 
28.IV.2019 r.
niedziela, 28 kwietnia 2019 15:56

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Miłosierdzie Boże jest wpisane w tajemnicę paschalną. Dekoracja grobu Pana Jezusa w naszym kościele nawiązuje do tej prawdy wiary. Obok jest umieszczony obraz Jezusa Miłosiernego a w nawie bocznej obraz s. Faustyny Kowalskiej, która spisała w "Dzienniczku" objawienia Jezusa Miłosiernego. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za wielkie miłosierdzie dla świata i do każdego z nas.

 2. Dziś  na Mszę  św. o godz. 11.30 przychodzą dzieci, które przygotowują się do Generalnej Komunii św. ze swoimi rodzicami. Po Mszy św. będzie katecheza przygotowująca do tej uroczystości. Za tydzień na godz. 11.30  zapraszamy uczniów przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

 3. Dziś o godz. 19.00 w MDK  będzie prezentacja biografii dr Janiny Fetlińskiej: senator  i pielęgniarki, która pracowała w PWSZ w Ciechanowie. Była pierwszą w Polsce osobą, która uzyskała tytuł dr nauk medycznych w zakresie pielęgniarstwa.

 4. We wtorek będzie uroczystość św. Wojciecha BM, głównego patrona Polski i patrona Mławy. Ta uroczystość liturgicznie będzie obchodzona po zakończeniu Oktawy Wielkanocy. Msze św. odprawimy o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.

 5. W środę, 1 maja, czcimy św. Józefa i modlimy się za wszystkich pracujących. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać o godz. 17.30. Zachęcamy do troski o figury Matki Bożej i krzyże na terenie naszej parafii. Podtrzymujmy dobry zwyczaj śpiewania "majowego" przy  tych figurach i krzyżach. Zamierzamy odwiedzać modlących się w Modle, Nowej Wsi i w Uniszkach Cegielni.

 6. W piątek, 3 maja, uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Chorych w domach odwiedzimy po godz. 14.00.

 7. Uroczystość odpustowa 3 maja,  w parafii MBKP rozpocznie się o godz. 10.30. Po  Mszy św. będzie przemarsz ulicami miasta pod Dąb Niepodległości i uroczystości z okazji Święta 3 Maja.  W sobotę o godz. 8.30 będzie Msza św. w intencji K  Ż R . Po nabożeństwie będzie zebranie zelatorów.

 8. Mamy tygodnik GN. Polecamy ten katolicki tygodnik i zachęcamy  do jego nabywania i lektury. Za tydzień będzie procesja po Mszy św. o godz. 11.30.
 
22.IV.2019 r.
sobota, 20 kwietnia 2019 06:27

Poniedziałek  Wielkanocny

 1. Dziś odprawiamy Msze św. według planu niedzielnego o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

 2. W piątek o godz. 18.30  będzie uwielbienie dla miasta prowadzone pod kierunkiem ks. Krzysztofa. Serdecznie zapraszamy. Nie będzie tego dnia nabożeństwa o godz. 17.30.

 3. W niedzielę, 28 kwietnia o godz. 11.30 będzie Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Generalnej Komunii św. oraz dla ich rodziców. Zapraszamy.

 4. Od najbliższej  niedzieli będzie Msza św. o godz. 16.00  w kościele św. Wawrzyńca na cmentarzu parafialnym.

 5. Trwa Oktawa Wielkanocy. W II niedzielę  Wielkanocy , obchodzimy niedzielę Miłosierdzia Bożego.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 44